יעוץ ליציאה מהמינוס


אנשים שנמצאים באופן קבוע באוברדראפט ("מינוס") טוענים לעיתים קרובות  שרק כך הם מצליחים "לגמור את החודש".  אז בואו ונבין אמת אחת בסיסית שלא יכול להיות עליה עוררין:

 

ה"מינוס" לא משפר את רמת החיים שלכם.

 

הוא תמיד יקטין אותה.

 

נניח אפילו שהמינוס אינו גדל עם הזמן, אלא נשאר קבוע. פירוש הדבר, שבנוסף לכל ההוצאות האחרות שלכם, אתם גם משלמים ריבית על המינוס, בדרך כלל בסביבות 1% לחודש (ריבית מאד גבוהה). אם למשל גובה ה"מינוס" הוא 40,000 ₪,אתם משלמים 400 ₪ ריבית מיותרת כל חודש (!).

כך הופך המינוס, שנועד לשפר את איכות החיים ואת כח הקנייה שלכם, להוצאה נוספת מיותרת ומכבידה, שבאה כמובן במקום דברים אחרים שיותר חשובים לכם. כאשר המינוס נותר קבוע, סימן שהמשפחה יודעת לשמור על איזון.


אם כך מה הטעם בתשלום הריבית המיותר הזו? אם תוכלו לסגור את המינוס, תוכלו להמשיך לחיות באיזון בדיוק כפי שעשיתם קודם, להמשיך לצרוך את מה שצרכתם קודם, ואף תהיה לכם תוספת משמעותית של 400 ₪ בחודש לדברים חשובים לכם. אין סיבה אמיתית שלא לעשות זאת.

 

יחד עם זאת, מצב של מינוס קבוע הנו בבחינת הרע במיעוטו. הבעיה האמיתית מתחילה כשהמינוס גדל מדי חודש. במהירה יגיע המינוס לגובה התקרה שהבנק מאפשר בחשבון, והמשפחה תיאלץ לקחת הלוואה. במצב כזה חובותיה של המשפחה יילכו ויתפחו ואתם יחד תשלומי הריבית. תשלומי הריבית הגדלים יגרמו להעמקת הגירעון החודשי ולכניסת המשפחה לסחרור שיוביל לאובדן שליטה ולפשיטת רגל. מובן שאיש אינו רוצה להגיע למצב כזה.

 

במסגרת תהליך ההבראה אנחנו:

 

1.     נחסל את הגרעון, כך שתגיעו  לאיזון תקציבי, ותוכלו אף להתקדם מעבר לכך ולהגיע למצב של חסכון חודשי לקראת צמיחה.

 

2.     נבנה מחדש את תיק החובות שלכם. נחסל את אותם חובות שההחזרים עליהם "כבדים" על המאזן החודשי,  ונאחד חובות לכדי הלוואות שניתן לעמוד בהן במסגרת תקציבית מאוזנת.טואול - בניית אתרים